Najnowsze artykuły

Powiatowy Konkurs Biologiczny

V POWIATOWY KONKURS BIOLOGICZNY

III POWIATOWY KONKURS BIOLOGICZNY ,,Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT’’.

Dnia 19.05.2015r. w Gimnazjum w Miliczu odbył się V Powiatowy Konkurs Biologiczny
,,Z ekologią za pan brat’’. W konkursie uczestniczyli uczniowie z gimnazjów powiatu milickiego:

  • Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
  • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sułowie
  • Gimnazjum we Wróblińcu
  • Zespół Szkół im. Piastów Śląskich w Bukowicach
  • Zespół Szkól im. Edmunda Bojanowskiego w Kuźnicy Czeszyckiej
  • Zespół Szkół i Przedszkoli w Krośnicach

Do konkursu powiatowego przystąpiło 18 uczniów. Uczestnicy w czasie 60 min. rozwiązywali test z wiedzy ekologicznej i ochrony środowiska. W czasie, gdy komisja sprawdzała konkurs uczniowie przy słodkim poczęstunku grali w gry edukacyjne – KRĘGOWCE DOLINY BARYCZY.

Laureatami V Powiatowego Konkursu Biologicznego zostali:

I miejsce : Katarzyna Sadowska – Gimnazjum w Miliczu.

II miejsce : Bartosz Małysz – Gimnazjum we Wróblińcu.

III miejsce : Natalia Kosela– Zespół Szkół w Kuźnicy Czeszyckiej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki przekazane przez Oddział Rejonowy PCK w Miliczu a nauczyciele podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki biologii – Magdalena Dzielicka i Patrycja Papież.

 

Serdecznie gratulujemy laureatom i uczestnikom!!!

 

Zaproszenie

UWAGA RODZICE!

Dnia 28 maja (czwartek) o godz. 17 odbędzie się ostatnie zebranie z wychowawcą klasy, a później z pozostałymi nauczycielami.
Celem spotkania przedstawienie przewidywanych ocen z poszczególnych przedmiotów i zachowania oraz podsumowanie pracy dydaktyczno- wychowawczej w minionym roku szkolnym.
O godzinie 18 w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie Rady Rodziców.
Zapraszamy i liczymy na Państwa obecność
Dyrekcja
 

Wycieczka - Dolina Baryczy

"SZLAKIEM REZERWATÓW ORAZ OSOBLIWOŚCI PRZYRODNICZYCH
I HISTORYCZNYCH DOLINY BARYCZY".

 

Trzynastego maja uczniowie Gimnazjum brali udział w wycieczce edukacyjnej w ramach projektu "SZLAKIEM REZERWATÓW ORAZ OSOBLIWOŚCI PRZYRODNICZYCH I HISTORYCZNYCH DOLINY BARYCZY" realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej "Dolina Baryczy" . Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznać zwyczaje sokołów ( sposób odżywiania, zwyczaje godowe, zasady poruszania się po terenie), a także odbyć zajęcia terenowe w rezerwacie "Olszyny Niezgodzkie" i na ścieżce przyrodniczej wzdłuż Rowu Skórnego.

 

"Ptaki Doliny Baryczy"

 

PRELEKCJA "PTAKI DOLINY BARYCZY"

Ósmego maja w naszym gimnazjum odbyły się prelekcje poświęcone gatunkom ptaków , które występują na terenie Parku Krajobrazowego " Dolina Baryczy". Wykłady prowadzone były przez pracownika Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych- p. Leszka Matacza.  Na zajęciach uczniowie zapoznali się również z geografią regionu Doliny Baryczy.


 

Mistrzostwa w lekkiej atletyce szkół gimnazjalnych.

FINAŁ POWIATOWY INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW W LEKKIEJ ATLETYCE
SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

W dniu 14.05.2015r w Cieszkowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce – zawody powiatowe (Gimnazjada Młodzieży).
W zawodach brali udział uczniowie z następujących szkół: GM. Milicz, GM. Cieszków, GM. Bukowice, GM. Sułów
Nasze Gimnazjum reprezentowali uczniowie w takich dyscyplinach jak:
· Biegi na 100m, 300m, 600m, 1000m , 2000m
· Skok w dal
· Pchnięcie kulą
Najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie ( miejsca na podium ):
Szyndrowska   Wiktoria – I miejsce – bieg na 600m ( wynik  2:05,6 )
Skowron Agnieszka – I miejsce – bieg na 1000m ( wynik 4:19,0 ) 
Pietrzak Alicja – II miejsce – bieg na 1000m  ( wynik 4:24,0 )
Ławniczak Julia – II miejsce – pchnięcie kulą ( wynik 8,90 )         
Kochmański Kacper – II miejsce – skok w dal ( wynik 4,92 )
Czuchwiński Jakub – III miejsce – skok w dal ( wynik 4,85 )
Janiszewski Oskar – III miejsce – bieg na 2000m ( wynik 7,42,5 )
Niedbała Patryk – II miejsce – pchnięcie kulą ( wynik 10,45 )
GRATULUJEMY!!!

Szczegółowe wyniki zawodów:
WYNIKI INDYWIDUALNE DZIEWCZĄT
100m
1 Mujta            Dagmara         Cieszków        13,9     sek
2 Plaskacz Karolina    Bukowice        14,7
3 Bąk Natalia              Cieszków        14,9
4 Matela Julia              Cieszków        15,0
5 Chyła           Julia               Milicz              15,2
6 Kopeć Angelika       Bukowice        15,6
300m
1 Smulska Joanna       Cieszków        54,4     sek
2 Mołodecka Patrycja Cieszków        55,8
3 Jagła Katarzyna        Cieszków        56,0
4 Kaźmierczak Adriana          Cieszków        56,2
5 Roszczak Nikola      Cieszków        56,4
6 Szumniak Patrycja   Cieszków        56,4
7 Bator            Katarzyna        Bukowice        57,1
8 Jaworska Weronika          Milicz              58,9
9 Pomogier Zuzanna   Cieszków        60,3
600m
1 Szyndrowska Wiktoria      Milicz              2:05,6  min
2 Zawieja Kinga                      Cieszków        2:09,4
3 Szymańska Karina               Cieszków        2:11,2
4 Pieczątkiewicz Wioleta        Bukowice        2;12,1
5 Ryli Patrycja                        Bukowice        2:18,2
6 Dobrowolska Klaudia                      Bukowice        2:21,9
7 Jadczyk Paulina                   Sułów              2: 31,4
1000 m
1. Skowron Agnieszka                      Milicz              4:19,0 min
2. Pietrzak Alicja                   Milicz              4:24,0
3. Ficek Adrianna                   Cieszków        Dsq.
Skok w dal
1. Kaj Sandra                          Cieszków        4,05 m
2. Banasiewicz Kornelia         Bukowice        4,00
3 Pytka Alicja                          Cieszków        3,91
4. Piegońska Zuzanna             Bukowice        3,90
5. Broda Magdalena             Milicz              3,85
6. Noga Aleksandra                Bukowice        3,69
Skok wzwyż
1. Michalska Elwira                Cieszków        140 cm
2. Warkocz Anna        Cieszków        140
3. Nowak Kinga          Cieszków        130
4 Koszalik Natalia       Cieszków        125
5 Pagacz Nela              Bukowice        110
6 majda Oliwia                        Cieszków        130  Pk.
Pchnięcie kulą
1. Bielecka Alicja        Wróbliniec      9,90 m
2. Ławniczak Julia    Milicz              8,90
3. Was Ewelina                       Bukowice        7,70
4. Lorentowicz Klaudia          Cieszków        7,60
5. Stępień Aleksandra Bukowice        7,10
Rzut dyskiem
1. Bazak Dominika     Wróbliniec      24,55 m
2. Zakowicz Angelika Cieszków        24,44
3 Majda Oliwia                       Cieszków        22,50
4 Wróbel Laura                       Cieszków        22,20
5 Udzik Aleksandra    Cieszków        20,70
6 Piotrowska Joanna   Cieszków        17,80
7 szumniak Patrycja    Cieszków        16,50 PK
Rzut oszczepem
1 Rząsa Joanna                       Bukowice        28,30 m
2 Wichłacz Milena      Wróbliniec      26,45
3 Swiatała Weronika   Cieszków        14,45
4 Skorupińska Sara     Cieszków        14,00
5 Sołtys Oliwia                        Cieszków        12,20
Sztafeta 4 x 100m
1 Cieszków I               59,90   sek.
2 Cieszków II              63,20
3 Bukowice                 66,3
PUNKTACJA DRUŻYNOWA
1 m Cieszków            181 pkt
2 Bukowice     84
3 Milicz           46
4 Wróbliniec   25
5 Sułów          
WYNIKI INDYWIDUALNE CHŁOPCÓW
100m
1 Wojtaszak Wiktor    Cieszków        12,5 sek
2 Szymański Dariusz Cieszków        12,8
3 Basiński Szymon     Sułów             12.9
4 Bartkowiak Igor       Sułów              13,0
5 Kurzeski Paweł       Milicz              13,1
6 Przybylski Jakub      Sułów              13.2
7 Bieńkiewicz Mikołaj           Milicz              13,3
8 Konczak Dominik    Bukowice        13,4
9 Przybylski Paweł      Cieszków        13,6    
10 Kłak Damian          Bukowice        13,8
11 Domińczyk Kacper          Milicz  14,1
12 Ciupa Łukasz         Bukowice        14,7
300 m
1 Wojciechowski Krzysztof    Cieszków        43,8 sek
2 Jasiński Sebastian                Sułów              44,3
3 Kościuczyk Damian                        Cieszków        45,0
4 Mus Miłosz                         Milicz             45,7
5 Tarka Szymon                      Cieszków        46,1
6 Jasięga Michał                    Milicz             46,3
7 Jasiński Dominik                 Sułów             46,6
8 Rak Konrad                          Cieszków        47,8
9 Ogrodnik Mateusz                Sułów             48,9
10 Kulej Michał                      Bukowice        49,0
1000m
1 Konieczny Rafał                  Sułów             3:13,5 min
2 Porzucek Łukasz                  Bukowice        3:20,4
3 Dmyterko Mateusz               Sułów              3:21,3
4 Wiatrak Piotr                                    Cieszków        3:22,8
5 Wdowczyk Damian                        Milicz              3:31,5
6 Jachym Kamil                      Bukowice        3:32,3
7 Rzepka Damian                  Milicz             3:39,7
8 Gil Dariusz                           Sułów              3:40,8
9 Bąk Michał                          Milicz             4:00,8
10 Musiał Daniel                     Cieszków        4:04,1
2000 m
1 Mikołajczyk Marcin             Cieszków        7:11,7 min
2 Marszałek Wojciech                        Cieszków        7,35,1
3  Janiszewski Oskar                        Milicz              7,42,5
Skok w dal
1 Walniczek Sebastian                        Cieszków        5,59 m
2 Kochmański Kacper          Milicz              4,92
3 Czuchwiński Jakub                        Milicz              4,85
4 Kral Michał                         Bukowice        4,82
5 Kostaś Łukasz                      Cieszków        4,78
6 Giewiada Kamil                   Bukowice        4,71
7 Marciniak Tobiasz               Cieszków        4,67
8 Gradzik Maciej                    Bukowice        4,62
9 Korzeniowski Wiktor        Milicz              3,90
Skok wzwyż
1 Kulpa Jacek                                     Bukowice        160 cm
2 Łuszczyński Michał                         Cieszków        155
3 Gradzik Michał                    Bukowice        150
4 Dziedzina Bartosz                Cieszków        150
5 Walniczek Sebastian                        Cieszków        185 Pk
Pchniecie kulą
1 Marciniak Dawid                 Cieszków        10,70 m
2 Niedbała Patryk                 Milicz              10,45
3 Duda Wojciech                    Sułów              10,10
4 Konieczny Mateusz             Bukowice        9,80
5 Nowacki Jan                                   Milicz              9,79
6 Piechowiak Konrad              Sułów              9,50
7 Kazimierski Bartłomiej        Bukowice        9,29
8 Berliński Maciej                   Cieszków        9,20
9 Petryszyn Rafał                    Sułów              9,20
10 Bednarz Emil                     Bukowice        9,00
11 Wichrzyński Adrian                       Cieszków        8,50
12 Kozan Kamil                    Milicz              8,00
Rzut dyskiem
1 Wojcieszkak Jakub              Cieszków        36,95 m
2 Dzikowski Jakub                 Wróbliniec      34,90
3 Błaszczyk Wiktor                 Cieszków        32,30
4 Adach Mateusz                    Cieszków        27,70
5 Giewiada Dominik               Bukowice        24,85
6 Skop Kacper                                    Bukowice        22,0
7 Wójcik Szymon                   Cieszków        20,0
Rzut oszczepem
1 Karbowiak Dawid                Cieszków        42,15 m
2 Szymonik Sławomir             Bukowice        39,58
3 Robakowski Mateusz                       Cieszków        33,68
4 Psiuk Tomasz                                   Wróbliniec      32,60
5 Moras Mateusz                     Cieszków        28,75
6 Jasiński Przemysław                        Sułów              24,60
Sztafeta 4 X 100 m
1 Cieszków     52,1 sek
2 Sułów           53,5
3 Bukowice     56,1    
Sztafeta szwedzka
1 Cieszków     2:26,4 min
2 Sułów           2:47,9
PUNKTACJA DRUŻYNOWA
1 Cieszków     177 pkt
2 Bukowice     92
3 Sułów                       84
4 Milicz                      73
5 Wróbliniec   12 
Gimnazjum w Miliczu reprezentowali następujący uczniowie:
Dziewczęta:
Ławniczak Julia, Broda Magdalena, Pietrzak Alicja, Skowron Agnieszka, Chyla Julia, Szyndrowska Wiktoria, Jaworska Weronika
Chłopcy:
Mus Miłosz, Jasięga Michał, Kochmański Kacper, Kuszerski Piotr, Bienkiewicz Mikołaj, Domińczyk Kacper, Wdowczyk Damian, Rzepka Damian, Bąk Michał, Janiszewski Oskar, Czuchwicki Jakub, Niedbała Patryk, Nowacki Jan, Korzeniowski Wiktor, Kozan Kamil
Opiekunowie: Adamik Eugienia, Świrkowicz Jacek

 

 
Gimnazjum
im Mikołaja Kopernika
w Miliczu
ul. Armii Krajowej 7
56-300 Milicz
tel. 713840015
Kalendarz
maja 2015
Pn Wt Śr Cz Pt So N

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Kto Jest Online
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
Odliczanie
Do końca roku szkolnego pozostało
.